סוגי דודי שמש

5 טיפים איך לבחור דוד שמש

דודי שמש נמצאים בשלושת רבעי מהבתים בישראל וזה לא פלא לאור העובדה שהשמש פעילה בישראל במשך מרבית ימות השנה.

ישנם דודי שמש ישנים רבים שאינם פועלים כמו שצריך או מקרים בהם יש תקלות שונות בדוד הביתי.

במקרים הללו, יש לבצע החלפה של דוד שמש על ידי אנשי מקצוע, וכדי שתקבלו דוד איכותי ועמיד, חשוב שתדעו כיצד לבחור אותו.

כיצד לבחור דוד חשמלי?

חפשו דוד עם תו תקן ואחריות – ישנם דודים איכותיים במיוחד הנמכרים על ידי חברות בעלות שם, ומומלץ בחום לרכוש אותם. מדוע? מפני שמלבד העובדה שחברות כאלו הן בעלות ניסיון ומשווקות מוצרים איכותיים, הן גם משווקות דודי שמש עם תו תקן ישראלי, בינלאומי ואחריות ארוכת שנים.

חפשו דודי שמש של חברות המעניקות אחריות ל-8 או 10 שנים כדי להיות בטוחים שתקבלו מוצר ושירות איכותי ואמין.

ציפוי מיכל דוד השמש – כאשר אתם בוחרים דוד שמש, עדיף שתבחרו דוד שיש לו ציפוי אמייל ולא בטון. מדוע? מפני שציפוי בטון הוא ציפוי מיושן ואינו עמיד במיוחד לעומת האמייל.

ציפוי אמייל לעומת זאת מבודד חום בצורה יעילה – מה שמונע נזקים לגוף של דוד השמש ומאפשר ליהנות ממנו במשך שנים ארוכות.

שסתום ביטחון – כאשר מים חמים עוברים לתוך מכל הדוד, נוצר בתוכו לחץ אדיר שעשוי לגרום לפיצוץ או בעיות אחרות. על מנת שזה לא יקרה, הקפידו לבחור דוד שמש עם שסתום ביטחון אשר יווסת את הלחץ.

אם הדוד לא מגיע עם שסתום כזה, בקשו להוסיף אותו.

קולטים מתאימים – בתוך קולטי השמש של דודים יש צינורות נחושת או צינורות ברזל. צינורות נחושת מתאימים לרוב האזורים בארץ, אך באזורים קרים יחסית, כמו ירושלים למשל, מומלץ לבחור בקולטי שמש עם צינורות ברזל.

מדוע? מפני שצינורות כאלו עמידים יותר לקור ולכן הם מתאימים למקומות בהם יש טמפרטורה נמוכה במהלך חודשי החורף.

גודל הדוד – הגודל של הדוד משפיע באופן ישיר על כמות המים החמים שהוא מספק. ככל שהדוד גדול יותר כך הוא אוגר יותר מים חמים, אבל לוקח להם יותר זמן להתחמם.

לכן, אם אתם רוצים לרכוש דוד שמש גדול כדי ליהנות מהרבה מים חמים, בדקו האם אתם באמת צריכים מיכל גדול או יכולים להסתפק במיכל קטן שיספק להם מים חמים.

דודי שמש הם מערכות מורכבות שצריך לבחור בקפידה. כאשר אתם יוצאים לרכוש דוד שמש חדש לביתכם, קחו בחשבון את המאפיינים שצוינו מעלה כדי שתוכלו לעשות את הבחירה החכמה והטובה ביותר עבורכם.

ראו עוד: קולטי שמש