קולטי שמש

מחירים מנצחים של קולטי שמש

ישראל היא בהחלט מדינה חמה, ולכן יש ברחבי הארץ גגות מלאות בקולטי שמש המנצלים את האנרגיה שלה.

אותם קולטים ייחודיים ממירים את אנרגיית השמש לאנרגיית חום – מה שמאפשר לנו ליהנות ממים חמים בכל עת. במקרים בהם קולטי שמש ניזוקו או שישנם מבנים חדשים שצריך להתקין בהם את הדודים הללו, חשוב לבחור בדודים איכותיים שיעשו את העבודה.

מחירם של קולטי שמש משתנה בגלל פרמטרים שונים, ולאחר שתכירו אותם, תוכלו לבחור את הקולטים המתאימים לכם ביותר.

מה המחיר של קולטי שמש?

קולטי שמש מאפשרים לחמם מים בצורה חסכונית מפני שהם מנצלים את אנרגיית השמש במקום אנרגיית חשמל. מחירם של הקולטים הללו מושפע ממספר גורמים והמשמעותיים ביותר הם:

1. גודל קולטי השמש – ישנם שלושה גדלים סטנדרטיים של קולטי שמש: קטן, בינוני וגדול. תפוקת האנרגיה של קולטי שמש מושפעת מהגודל שלהם, כך שככל שהקולט גדול יותר, כך הוא יוכל לחמם כמות גדולה יותר של מים וגם לעשות זאת בצורה מהירה יותר. תפוקת האנרגיה מצוינת על קולטי השמש, כך שתוכלו לבחור את הקולט שאתם רוצים בהתאם למה שכתוב עליו.

מלבד תפוקת האנרגיה של קולטי שמש, הגודל שלהם משפיע על המחיר שלהם והוא כדלקמן:

  • קולט שמש קטן: 1,600-2,000 ₪.
  • קולט שמש בינוני: 1,800-2,300 ₪
  • קולט שמש גדול: 2,200-2,500 ₪.

2. הרכב הצינורות – חומרי הגלם מהם מורכבים הצינורות של קולטי השמש משפיעים גם הם על המחיר של המוצרים הללו. מרבית קולטי השמש כוללים צינורות מנחושת שמחממים את המים בצורה יעילה.

ישנם מקומות מסוימים בארץ שצריך להתקין בהם קולטי שמש עם צינורות שאינם צינורות נחושת. בירושלים למשל, בה הטמפרטורות צונחות בימי החורף, מומלץ להתקין קולטי שמש עם צינורות ברזל.

הצינורות הללו עמידים לקור, והם מוסיפים בין 300-500 לקולטי השמש.

3. עלות התקנה – עלות של קולט שמש מושפעת גם מההתקנה שלו. המחיר הממוצע של התקנת קולט שמש הוא כ-1,700 ₪ והוא מושפע מהתעריפים של המתקין, אם יש צורך בהתקנה חדשה לחלוטין, אם צריך לפנות קולט שמש ישן ועוד.

התקנת קולט שמש מאפשרת לבתים רבים ליהנות ממים חמים במהלך ימות השנה ומרבית הבתים בישראל כוללים קולטים מהסוגים הללו. כאשר אתם בוחרים קולט שמש, קחו בחשבון את כל הפרמטרים המשפיעים על המחיר שלו.

בנוסף, וודאו שאתם בוחרים בקולט איכותי של חברה מנוסה ובעלת שם שתוכל לספק לכם שירותי מכירה והתקנה איכותיים כמו חברת אור אנרגיה.

ראו מוצרים: קולטי נחושת | דודי שמש

כתיבת תגובה