כמה עולה דוד שמש

כמה עולה דוד שמש

דודי שמש מהווים את אמצעי חימום המים המשתלם ביותר, ולכן זה לא פלא שהם מעטרים גגות של אלפי מבנים ברחבי ישראל. התקנה של הדודים הללו צריכים להתבצע על ידי מומחים ואסור לבצע אותה בשום פנים ואופן בצורה עצמאית.

אז, אם אתם שוקלים להתקין דוד שמש בביתכם ורוצים להביא איש מקצוע שיבצע את ההתקנה, חשוב שתדעו מה המחירים של רכישת דוד והתקנת דוד שמש.

כמה עולה דוד שמש חדש?

כיום ישנם דודי שמש שונים שאתם יכולים לבחור ביניהם לאחר התייעצות עם מתקיני דודים מומחים. עלות ממוצעת של רכישת והתקנת דוד שמש לא צריכה לעלות על 1,500 ₪ (לפני מיסים), והגורמים הבאים משפיעים על העלות של דוד שמש:

נפח הדוד – ישנם דודים במגוון נפחים כשהנפוצים ביותר הם 80, 120 ו-150 ליטר. ההבדלים במחירים של דודים בנפחים הללו הם נמוכים יחסית, אך אם תבחרו דוד שמש גדול של 200 ליטר, תצטרכו לשלם לפחות 30% יותר לעומת דוד שמש קטן.

כאשר אתם בוחרים דוד שמש עבור ביתכם, עליכם לבחור את הנפח הנכון וזה לאו דווקא הנפח שחשבתם עליו.

סוג היצרן – כמו בכל שוק אחר, מחירים של דודים יכולים להשתנות במידה ניכרת לפי השם שנמצא עליהם.

עלות של דודים באותו נפח יכולה להיות עם הבדל של 70% בין מותג מוכר למותג לא מוכר, וזה בהחלט שיקול שצריך לחשוב עליו.

אין זה משנה איזה מותג תבחרו – וודאו שאתם לוקחים דוד מחומרי גלם איכותיים וכזה שיש לו תו תקן 579.2.

מיקום הדוד

המיקום עליו מתקינים את הדוד משפיע גם הוא על מחיר הדוד ומחיר ההתקנה. אם אתם רוצים להתקין את הדוד שלכם על גג רעפים, המחיר יהיה גבוה ב-33%-66%.

אם גג הרעפים ישן יחסית, עלות ההתקנה של הדוד תהיה גבוה יותר לעומת גג רעפים חדש יחסית. התוספת במחיר היא תוספת סיכון מפני שגגות רעפים ישנים הם רעועים יחסית ומתקיני דודים לוקחים את השיקול הזה בחשבון.

מלבד הגורמים הללו, מחיר של דוד שמש מושפע גם מתהליך ההתקנה. התקנת דוד שמש סטנדרטית מורכבת מפירוק ופינוי של הדוד החדש, העלאת הדוד לגג והתקנה של דוד חדש. אם יש לדוד החדש אביזרים נלווים, גם הם יגולמו במחיר הסופי של רכישת דוד שמש חדשה והתקנה שלו.

דוד שמש מהווה דרך חסכונית וירוקה לחמם מים עבור כל תושבי הבית. אם אתם מעוניינים בהתקנה של דוד שמש זכרו את כל הגורמים המשפיעים על המחיר וודאו שאתם בוחרים דוד איכותי ועמיד לאורך זמן.

למחירים, כנסו אל מחירון דודי שמש שלנו >>

כתיבת תגובה