כמה עולה דוד חשמל

כמה עולה דוד חשמל?

מרבית הדודים בישראל כיום הם דודי שמש המשתמשים באנרגיה סולרית כדי לחמם מים. הדודים הללו מותקנים על גגות של בנייני מגורים משותפים וגם על גגות של בתים פרטיים, אך יש מקרים בהם לא ניתן להתקין דודים מהסוג הזה. במקרים הללו ניתן להתקין דוד חשמל, ואם אתם זקוקים לדוד מהסוג הזה, הנה מה שאתם צריכים לדעת על עלות של רכישת והתקנת דוד חשמל.

למה צריך דוד חשמל?

ישנם מקרים בהם לא ניתן להתקין דודי שמש בגלל סיבות שונות, כמו מבנה גג שלא מאפשר להתקין מערכת סולרית. אם יש בעיה בהתקנה של דוד שמש, ניתן להתקין דוד חשמלי שלא יהיה על הגג אלא במקומות אחרים, כמו חדר כביסה, חדרי מדרגות וחללים שונים ברחבי הבית.

דודים מהסוג הזה מחממים מים בצורה יעילה ולכן אנשים רבים בוחרים בהם כאשר אין אפשרות להתקין בביתם דוד שמש. אם זה המצב אצלכם, להלן הגורמים המשפיעים על מחירים של דודים וקריטריונים שאתם צריכים לשים לב אליהם בעת רכישת דוד חשמלי:

1. סוג הדוד – ישנו שוני במחירים של דודים חשמליים לפי החברה המייצרת את הדודים. חברות בעלות שם מוכרות דודים בעלות גבוהה יותר לעומת חברות קטנות יותר בגלל ההיכרות והניסיון שלהן עם דודים.

חברות מנוסות משווקות דודים איכותיים במיוחד ולכן יש הבדל בין מחירי הדודים שלהן והמחירים של דודים של חברות פחות נודעות.

2. נפח הדוד – דודי חשמל מגיעים בנפחים של 80, 120, 150, ו-200 ליטר.

הנפח של דוד חשמלי משפיע על מחיר של דודים, וההבדל הגדול ביותר במחיר הוא בין דוד של 200 ליטר לדודים בנפחים קטנים יותר. כאשר אתם רוכשים דוד חשמלי, התייעצו עם מומחים שיגידו לכם איזה נפח אתם צריכים בהתאם לצרכים שלכם.

3. הרכב הדוד – דודים חשמליים אוגרים בתוכם מים ומחממים אותם לפי הצורך. הנוזלים בתוך הדוד והטמפרטורה בתוך הדוד עשויה להזיק לפריטים הללו אם הם לא מורכבים מחומרים איכותיים, ולכן חשוב שתבחרו בדוד שעומד בתקנים הישראליים ומורכב בצורה נכונה.

כדי למנוע בעיות בדוד החשמלי שלכם, מומלץ לבחור בדוד עם גוף פלדה וציפוי אמייל אשר מחזיקים מעמד לאורך שנים ויכולים לשמש אתכם במשך זמן רב.

דודי שמש מהווים דרך יעילה במיוחד לחימום מים, אך לא תמיד ניתן להתקין אותם. במקרים בהם אין אפשרות להתקין דוד שמש, תוכלו ליהנות מדודים חשמליים שיחממו את המים בביתכם בעלות יחסית נמוכה לכלכת המשפחה שלכם ולכן עליכם לבחור את הדוד שמתאים לכם בהתאם למחיר והצרכים שלכם.

ראו גם: מחירון דודי שמש

כתיבת תגובה