דוד מחליף חום

ציפוי אמאייל לאספקת מים חמים, נקיים ובריאים

דודי חשמל ושמש שמסופקים על ידי אור אנרגיה שיווק והפצה מגיעים עם ציפוי אמאייל איכותי שתורם לניקיון המים. האמאייל מבודד את החלודה, האבנית והלכלוך שעלולים להפוך את המים למלוכלכים ואפילו מזוהמים ושומר על איכויותיהם לאורך זמן.

ציפוי האמאייל לא נשחק עם השנים ושומר על עמידות לאורך זמן רב, כך שניתן להנות מהמים החמים במשך שנים ארוכות.

בכל בית או בית עסק מתגלים צרכים אחרים בכל הקשור למים החמים. לעיתים קרובות אנחנו נדרשים להציע מענה מיוחד, בהתאמה אישית, לפי צרכי הלקוח. אור אנרגיה שיווק והפצה מספקים את המענה הנרחב ביותר בכל הקשור לדודי שמש וחשמל ומציעים בין היתר דוד מחליף חום שמספק מענה במקומות שבהם לא ניתן להתקין דודי שמש רגיל ויש צורך ליצור פתרון יעיל אחר.

ציפוי אמייל
דוד מחליף חום

האם אתה צריך דוד מחליף חום?

כדי לענות על השאלה הזו נצטרך להסביר מהו דוד מחליף חום וכיצד משתמשים בו. דוד זה הוא דוד שמש שבו מותקן מחליף חום שצורתו היא לרוב ספירלה גדולה. תפקיד הספירלה הזו היא לקבל את המים החמים מהקולטים באופן מלאכותי ולהגיע לטמפרטורה המדויקת שתחמם את מי הצריכה בדוד.

דודים מחליפי חום מיועדים בעיקר למקומות שבהם לא ניתן להתקין את דודי השמש מעל הקולטים הסולאריים ודודי השמש אינם יכולים לבצע את עבודתם בצורה הטובה ביותר עבור הצרכן ולכן יש צורך ביותר מעוד דוד שמש יש צורך בדוד מחליף חום.

 

מקומות כאלו יכולים להיות בניינים רבי קומות בהם הדירה שלך נמצאת במרחק מה מהגג ודוד השמש אינו מקבל שמש ישירה לאורך היום. בנוסף, בעלי בתים בעלי גגות שאינם חשופים לשמש בצורה אידיאלית מקבלים מענה טוב ועמיד לאורך זמן באמצעות דוד מחליף חום.

בדודים אלו משתמשים גם במבנים ציבוריים רבים, בבתי חולים, בתי מלון, מוסדות ציבור, מתקני חינוך וספורט, דיור ציבורי ועוד. בכל המקומות האלו אנחנו מוגבלים לעיתים בהתקנת קולטים שיקלטו את אור השמש באופן אידיאלי ויספקו חום קבוע.

 

דוד מחליף חום – היתרונות 

בימים עברו בהיסטוריה הלא רחוקה מאוד מאיתנו, כשאנשים רצו להשיג מים חמים, היו נדרשים להבערת אש עבור חימום המים ולשם כך הייתה נדרשת מהם עבודה מאומצת וזמן רב על מנת לחמם מים. 

אחת ההמצאות היותר פשוטות וחכמות של העת החדשה שנוצרו בישראל הם דודי שמש. היתרונות הברורים של דודי שמש, בחסכון הרב בחשמל ואנרגיה הפכו אותם למוצר פופולארי ביותר בכל הארץ. 

אין כמעט בית בישראל המותאם לדודי שמש ואשר דייריו מודעים לצורך בחסכון באנרגיה שלא תראו בו דוד שמש. 

מאז ועד היום נוצרו מגוון חידושים בדודי שמש, נוספו להם אלמנטים המחממים את המים בחורף כך שניתן יהיה לקבל מים חמים מאותו הדוד המותקן על הגג גם בחורף וגם בקיץ וגם להשיג חיסכון גדול בחשמל.

מהו דוד מחליף חום ?

דוד מחליף חום הינו דוד שמש אשר בתוכו מותקן מחליף חום בצורת ספירלה אשר תפקידו לחמם את המים הנמצאים סביבו בתוך הדוד.

היתרונות בהתקנת דוד מחליף חום ?

כאשר לא ניתן להתקין דוד שמש רגיל, כדאי ומומלץ להתקין דוד שמש עם מחליף חום, התקנתו של דוד שמש עם מחליף חום, מטרתה לתת פתרון לחימום המים על ידי אנרגיה סולארית.

ישנם מקרים ומקומות בהם מומלץ לשקול התקנה של דוד שמש עם מחליף חום לדוגמא בבנייני דירות גבוהים ,רבי קומות עם המון דירות, אשר בהם קיים מרחק גדול בין הדוד לדירה. 

בהם ניתן להתקין שדה קולטים משותף על גג הבניין ולקבל מענה מצויין לחימום המים בעת הצורך. כאשר בכל דירה יש דוד מחליף חום ,או בחדר המדרגות או מערכת מרכזית.

יתרון נוסף לדוד עם מחליף חום הוא הפתרון המוצלח שהוא נותן למניעת הצטברות של אבנית וקורוזיה בקולט.

מהו תהליך חימום המים בדוד עם מחליף חום ?

המים העוברים בתוך הקולט הספירלי של דוד מחליף חום, אינם מתערבבים עם מי הצריכה אלא זורמים אך ורק בתוך מחליף החום. 

המים מחממים אותו ויוצאים מהקצה התחתון שלו וחוזרים לקולט. כאשר מחליף החום מתחמם, הוא מחמם את המים של הדוד שנמצאים סביבו.

כמה עולה דוד חשמל

צרו איתנו קשר