דודי שמש

ציפוי אמאייל לאספקת מים חמים, נקיים ובריאים

דודי חשמל ושמש שמסופקים על ידי אור אנרגיה שיווק והפצה מגיעים עם ציפוי אמאייל איכותי שתורם לניקיון המים. האמאייל מבודד את החלודה, האבנית והלכלוך שעלולים להפוך את המים למלוכלכים ואפילו מזוהמים ושומר על איכויותיהם לאורך זמן.

ציפוי האמאייל לא נשחק עם השנים ושומר על עמידות לאורך זמן רב, כך שניתן להנות מהמים החמים במשך שנים ארוכות.

אור אנרגיה מתמחה בשיווק והפצה של דודי שמש איכותיים, אשר מספקים ללקוחותינו מים חמים נקיים. דודי השמש המיוצרים במפעל כרומגן נחשבים לטובים ביותר כיום בישראל וייצורם מבוסס על למעלה מ-60 שנות ניסיון בתחום.

כדי להכיר לעומק את המוצר שלנו, כדאי להבין מהו דוד שמש וכיצד הוא פועל

דוד שמש בנוי ממיכל אגירה ומקולט שמש. תפקידו הוא פשוט: לספק לנו מים חמים שמופקים מאנרגיית השמש. בארץ חמה כמו ישראל מדובר בתהליך פשוט ביותר – כאשר מערכת הדוד הופכת את האנרגיה הסולארית שמקורה בשמש החמה לחום ובכך מספקת מים חמים.

בימים שבהם אין שמש, דואג גוף החימום המותקן בתוך דודי שמש לספק את המים החמים הדרושים לנו במהלך היום. גוף החימום מופעל בדרך כלל באמצעות המנגנון החשמלי שמותקן בכל בית ובכך אנחנו זוכים להנות ממים חמים לאורך כל ימות השנה, הקרים והחמים כאחד.

הסוגים השונים של דודי שמש

  • דוד שמש בהתקנה שטוחה – מערכת תרמוסיפונית: זוהי המערכת הנפוצה ביותר כיום וזו הנחשבת לאיכותית ביותר. במערכת זו מותקן דוד השמש מעל לקולט השמש ובולט מעליה, דבר שיכול להיות פחות אסתטי אך עדיין מדובר במערכת היעילה ביותר כיום.

  • דוד שמש בהתקנה שטוחה – צללית נמוכה: מערכת זו כוללת קולט ודוד שמש, אך הדוד לא נמצא כולו מעל הקולט, אלא הקולט מכסה מחצית מהדוד. מערכת זו אסתטית יותר מהמערכת התרמוסיפונית אך היא נחשבת לפחות יעילה.

  • דוד שמש שוכב – מאוזן – דוד שמש זה נחשב לפחות יעיל כיום אך מותקן עדיין בעיקר משיקולי מקום או אסתטיקה. הדוד המאוזן פחות בולט לעין. בנוסף, הוא נחשב לבטיחותי בעיקר במקומות בהם יש רוחות חזקות ועל גגות רעפים.

דוד שמש – היתרונות

אחת ההמצאות המקוריות והגאוניות שהומצאו בארץ ישראל היא דודי שמש. המוצר הפשוט הזה הנקרא דוד שמש, שכל תכליתו היא לחמם לנו מים בעזרת חום השמש, במדינה שרוב השנה התברכה בשמש חזקה ומחממת, הוא המצאה גאונית שהפכה לפטנט ולמצרך נרכש ופופולארי בכל עיר עיירה מושב וכפר ועל כל גג של בית אשר ניתן להתקין עליו דוד שמש.

איך עובד דוד שמש

דוד שמש מתקינים ביחד עם מערכת של קולטים המחממת את המים באמצעות אנרגיית השמש, מערכת סולארית.

ממה עשוי דוד שמש ?

דוד שמש איכותי עשוי מחמרי גלם של פלדה איכותית, המצופה באמייל המיושם עליה בשיטת ואקום ומיוצר בטכנולוגיה מתקדמת ותחת תהליכי בקרה קפדניים במיוחד. 

כך מאפשר לכם השימוש בדוד שמש קבלת מים נקיים בריאים וחמים בעת הצורך. דוד שמש הוא גם עמיד בפני חלודה ופעולתו היא בטוחה ותקינה למשך שנים רבות. 

כמובן שדוד שמש איכותי ויעיל עומד בתקנים בינלאומיים מחמירים על מנת לאפשר חיי מוצר ארוכים באיכות גבוהה .

דוד שמש – היתרונות

היתרון הגדול ביותר של דוד שמש, שהינו אחד היתרונות החשובים עובר כל אחד, הוא החיסכון בחשמל וכסף רב שלא צריך להוציא מהכיס ולשלם בסוף החודש.

חשמל הינו מצרך יקר ביותר ולאנשים בעלי אמצעים פחותים, או גם לסטודנטים וגם לעולים חדשים שעדיין לא נקלטו בעבודה קבועה ומכניסה ועוד, החיסכון בחשמל עבור חימום מים הוא משמעותי ביותר ומייצר איכות חיים. 

ניתן להתקין דודי שמש בנפח משתנה על פי גודל הבית, החל מדוד שמש של 30 ליטר המתאים לשימוש ביתי ועד לדודי שמש של 300 ליטר מתאימים לשימוש למוסדות ולמבני תעשייה 

איך עובד דוד שמש?

דרך הפעולה של דוד שמש מתבססת על אנרגיה סולארית המגיעה מחום השמש, הזמין לנו ברוב ימות השנה עבור חימום המים.

קרני השמש מחממות את המים הנמצאים בקולטים שעל הגג והמותקנים בזווית חשופה לזויית השמש. כלומר בישראל הם פונים דרומה.

המים שהתחממו עוברים טרמוסיפונית לחלק העליון של הדוד ובאותו הזמן המים הקרים הנמצאים בשכבה התחתונה של הדוד נמשכים אל הקולט וכך נוצר סחרור קבוע בין הקולט לדוד .

קולטי השמש כאמור מותקנים במקומות החשופים לשמש, על גגות הבתים, ובשיפוע דרומה, כך הם קולטים את קרני השמש החל מהזריחה ועד השקיעה שלה. 

קראו עוד על: מה זה דוד שמש?

 

דודי השמש שמשווקת חברת אור אנרגיה שיווק והפצה עושים את דרכם אל הלקוח מהמפעל של חברת כרומגן דודי שמש, החברה המובילה בישראל בתחום ייצור הדודים וקולטי השמש. החברה שמה דגש על בקרת איכות מוקפדת וזוכה לתו תקן ישראלי, ספרדי ואוסטרלי.

דודי השמש של החברה לא משווקים רק כאן בישראל, אלא בכל רחבי העולם. בין לקוחותיה נמצאות החברות המובילות בישראל, ביניהן חברת החשמל, עמידר, התעשייה האווירית, התעשייה הצבאית, הום סנטר, אייס וחברות נוספות בארץ ובחו"ל. דודי השמש שמייצרת החברה נמצאים כיום בבתיהם של מאות אלפים בישראל.

אנחנו מזמינים גם אותך להנות ממערכת דוד שמש איכותית, עמידה לאורך זמן ומתקדמת.

צרו איתנו קשר