איך מתקנים דוד שמש אור אנרגיה

איך מתקנים דוד שמש?

דודי שמש מאפשרים לנו ליהנות ממים חמים בכל עת, והם נמצאים ב-75% מבתי האב בישראל. למרבה הצער, כמו מוצרים רבים אחרים, לעתים יש תקלות בדוד שמש שדורשות תיקון מקצועי על ידי מומחים. תהליך תיקון דוד השמש משתנה בין דגם כזה לאחר, אך יש מספר דברים משותפים לכל תהליך תיקון של דוד שמש שמומלץ לדעת עליהם.

אילו תקלות נפוצות שיש בדודים?

אם דוד השמש שלכם אינו מחמם מים כהלכה, כנראה שיש בו בעיה כלשהי שדורשת תיקון. התקלות הנפוצות ביותר הן קצר בדוד וגם קושי בחימום במים הנובעים ממספר גורמים.

הגורמים הנפוצים ביותר לבעיות בדוד שמש הם התקנה לא נכונה של הדוד, חומרים לא איכותיים שמרכיבים את הדוד והצטברות של אבנית. כדי לפתור את הבעיות הללו צריך תחילה לאבחן אותן ומומלץ שאיש מקצוע יבצע את הבדיקה וגם את התיקון.

תהליך תיקון של דודי שמש משתנה מדוד אחר לאחר וסוגי התיקונים הנפוצים ביותר הם:

התקנת מסנן אבנית – מסנן אבנית יעכב הצטברות של אבנית בדוד השמש שלכם. אם הבעיה בדוד היא אכן הצטברות של אבנית, מתקן דודים ימליץ לכם להתקין מסנן שינקה את המים העוברים בדוד.

החלפת המערכת החשמלית של הדוד – המערכת החשמלית של הדוד (פלאנג') יכולה לגרום גם היא לבעיות בדוד. כאשר יש איטום לקוי של המערכת הזו, תתרחש נזילת מים מהדוד שתגרום לקצר ובעיות בחימום המים.

אם הבעיה היא אכן בפלאנג', תצטרך להתבצע החלפה של הגוף הזה בגוף חדש שמתאים לסוג הדוד בביתכם.

מחירים של תיקון דוד שמש

תיקון והחלפה של חלקי דוד שמש עולה כמה מאות שקלים בהתאם לסוג הדוד שיש לכם ובהתאם לסוג התיקון שיש לבצע. למרות שזה מפתה לרכוש חלקים שהמחירים שלהם נמוכים יחסית, חשוב שלא תעשו זאת מפני שהם עשויים להיות לא תקניים ולגרום לנזקים נוספים בדוד שלכם.

כדי למנוע מצבים כאלו, בחרו חלקי חילוף שיש להם תו תקן ישראלי ושיחזיקו מעמד לאורך שנים. אם לאחר בדיקה של הדוד יימצא שהנזקים בו בלתי הפיכים, תוכלו להחליף אותו בדוד שמש חדש.

מחיר התקנה של דוד חדש עולה עד 1,500 ₪, וכיום יש מבחר דודים איכותיים שתוכלו לבחור ביניהם אם תצטרכו לבצע החלפה והתקנה של דוד השמש שלכם.

דודי שמש עוברים בלאי טבעי במהלך השנים וכאשר זה קורה, חשוב לבצע תיקונים מדויקים של הנזקים. באמצעות חלקי חילוף איכותיים ותיקון מקצועי, תוכלו ליהנות מדוד שמש תקני ופעיל שיאפשר לכם ליהנות ממים חמים בכל עת שתרצו.

ראו גם: מערכות סולאריות | קולטי נחושת